Home

ulotka-2.jpg

#klasykajesttechno

“Rec.Poloniae”

nowe wydawnictwo poznańskiej wytwórni Rec.Out z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

Projekt „Rec.Poloniae” to seria kolekcjonerskich płyt Winylowych i CD prezentujaca Polska muzykę sakralna , w interpretacji artystów zwiazanych z Poznaniem i Wielkopolska. Głównym załozeniem projektu jest przyblizenie współczesnemu słuchaczowi Polskiej tradycji muzycznej poprzez ukazanie jej w nowej estetyce brzmieniowej. Kluczem do wyboru kompozycji była tematyka sakralna, rocznica Chrztu jest idealnym pretekstem do wydania płyty przekrojowo przedstawiajacej dawna muzykę Polski. Wśród utworów które były inspiracja, znalazły się dzieła m.in Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Henryka Góreckiego, a takze Franciszka Ścigalskiego, którego przedruk autografu Litania in F został dołaczony do płyty

Płyta została wydana w wersji kolekcjonerskiej w specjalnie zaprojektowanej formie, na 180 gramowym nośniku Winylowym, n a CD, a oraz w formie cyfrowej wraz materiałami multimedialnymi w sklepach internetowych na całym świecie.
Twórca grafiki jest Kornel Ofierski student Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Opieka merytoryczna zajęła się muzykolog Dr hab. Alina Mądry wykładowca na Poznańkim Uniwesytecie im. Adama Mickiewicza.
Autograf utworuLitania in F Franciszka Ścigalskiego został udostępniony dzięki uprzejmoścu Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznań, oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s