Home

An On Bast

AN ON BAST, to pseudonim artystyczny Anny Sudy z Poznania. Kompozytorka zaczla tworzyc dziela elektroniczne w 2005 roku, ale jej przygoda z muzyka rozpoczla sie na dlugo wczesniej, w wieku czterech lat, od nauki gry na pianinie.

Pierwszy swoj album zatytulowany “WELCOME SCISSORS” An On Bast wydala w maju 2006 roku, autorski projekt zrealizowany zostal wlasnym sumptem. Drugi – “HAPPY-GO-LUCKY” – zostal juz wydany we wrzesniu tego samego roku przez Wydawnictwo Etalabel – polski netlabel eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Oba albumy są utrzymane w atmosferze “delicate synthetic music”- tak Anna lubi nazywac swoja tworczosc – jest to przestrzenny idm – pelen melodii, tekstow, klikow, zgrzytow i wszystkiego co wazne pomiedzy. Calosc zmieszana jest z metafizyka H. Bergsona, literatura H. Hessego, muzyka Mozarta i Autechre, Arvo Parta i wspolczesnymi brzmieniami muzyki eksperymentalnej. W pazdzierniku 2006 roku AN ON BAST byla uczestniczka Red Bull Music Academy w Melbourne. To niesamowite doswiadczenie przyczynilo sie do poglebienia jej muzycznych poszukiwan, dalo nowa energie i umiejetnosci do eksplorowania swiata dzwiekow.

Anna ma w swoim dorobku w sumie 6 plyt, jedna z nich powstala we wspolpracy ze skrzypaczka Olga Wojciechowska oraz udzial w wydawnictwach zbiorowych. Obecnie artystka zakresem swych muzycznych dzialan obejmuje zarowno delikatne, ambientowe, eksperymentalne obszary jak i te pelne dynamiki, energiczne, utrzymane w ekspresji danceflooru.

An On Bast wystepowala m.in. na festiwalach Sonar(Barcelona), Numusic (Stavanger), Kvitnu (Kiev), Rekolectiv (Bucharest) , Strom (Copenhagen) oraz polskich Audioriver (Plock),Unsound (Torun), Nowa Muzyka, nastepnie Tauron (Katowice), Warsaw Electronic Festival, Plateaux(Torun), Candid (Gniezno) oraz koncertowala supportujaco lub towarzyszaco artystom takim jak: Mouse On Mars, Plaid, Clark, Murcof, Mira Calix, DJKrush, Cristian Vogel, Swayzak, Dorian Concept, Troy Pierce, Richard Davis, Masomenos, Dirty Doering, OliverTon, Vector Lovers, Solvent, Boxcutter, Alva Noto, Tim Hecker, Vladislav Delay, Pole, Deadbeat, Michal Urbaniak.

Anna kilka lat temu rozpoczela takze reinterpretacyjne opracowywanie dziel muzyki klasycznej. Wpierw dokonalo sie ono na potrzeby poznanskiego Festiwalu Swieta Wiosny, bylo to zmierzenie sie z kontrowersyjnym na swoje czasy dzielem Igora Strawinskiego. Nastepnie przy okazji obchodow Roku Chopinowskiego Anna zostala poproszona o przygotowanie godzinnego koncertu muzyki elektronicznej bazujacej na dzielach Fryderyka Chopina. Zafascynowanie nowymi mozliwosciami wyniklymi ze spotkania swiata klasycznych i elektronicznie syntezowanych dzwiekow zaowocowalo dalszymi projektami. W ubieglym roku An On Bast byla laureatka wspolorganizowanego przez GoodMusic GIA.

An On Bast komponuje, koncertuje na terenie Polski oraz poza granicami kraju, jest stala czlonkinia Stowarzyszenia City Inside Art oraz zespolu Inside Story, kontynuowana jest rowniez wspolpraca artystki z Red Bull Music Academy

anonbast.com

soundcloud.com

_______________________________________________________________________________________

Joana

Nienasycony apetyt na odkrywanie coraz to świeższych i odkrywczych dźwięków, oraz niestudzona chęć do ciągłego rozwijania i udoskonalania swojego indywidualnego, nietuzinkowego brzmienie, to najlepsze słowa, które użyć można, gdy mowa o Joannie Tomczak.

Jej powaga i niezachwiany spokój przy dekach pozwalają zrozumieć jej stonowaną i idealnie opanowaną osobowość. Jest zwolenniczką pięknych, melodyjnych zestawień, przez co jest zawsze wyrazista w swoim absolutnie house’owym/techowym graniu. W jej setach przeplatają się hipnotyczne dźwięki, jednak również potrafi zaskoczyć nagłą zmianą tempa i nastroju, rzucając przy tym odrobinę tajemniczego uśmiechu w stronę publiki.

Mixy Joany zawsze są zaplanowane i głęboko przemyślane, co sprawia, że muzyczny apetyt klubowiczów rośnie w trakcie „konsumpcji”. To trochę jak hołd dla scenariusza Tarantino – wszystkie jej „krótkie historie” są fascynujące same w sobie i mogą wydać się niektórym chaotyczne. Prawdziwie docenić je można dopiero po wysłuchaniu całej „opowieści” od deski do deski.

Joana jest zdecydowaną zwolenniczką najnowocześniejszej technologii, z których nie boi się korzystać w studiu i za deckami. Wkroczyła również niedawno w kolejny etap swej miłości do muzyki współtworząc własne tracki, poprzez eksperymentowanie i stawianie pierwszych kroków w świecie produkcji razem z kolektywem C.I.A, oraz An On Bast.

facebook.com

soundcloud.com

______________________________________________________________________________________

Lip

Swoja działalność rozpoczął w 2002 r. z kilkoma znajomymi w dj-skiej załodze killout.net, inspirowany wtedy przez ciężkie brzmienia techno, minimal, nu skool – mocne beaty i poznańskie imprezy. Tak zaczęła się jego przygoda z muzyką, odkrył później ninja tune, mo wax, warp-a i inne połamane jazzująco – płynące dźwięki – które uskuteczniał grając w Poznańskich klubach.

W 2005 po wizycie w Seattle na Red Bull Music Academy, jako obserwator z firmy, i kilku sesjach z zaproszonymi muzykami, powrocil do produkcji swoich własnych dźwięków. Jako Dj gra szerokie spektrum muzyki od hip hop’u, electro klików, nu jazzu, broken beat’ów do experimentali. Uwielbia grać z “żywymi” instrumentami, samplerami, często ożywia muzykę skreczem, łączy sety z live actami. Jako producent (Persondire) – dużo eksperymentuje – klikając elektronikę, jak i tnąc stare wokale do hip – hopowo – breakowych mash-upów, najlepiej jednak czuje się w tym, czego nazwać żadnym stylem muzycznym do końca nie można.

facebook.com

soundcloud.com

________________________________________________________________________________________

Top Cut

Należy do elitarnego, wąskiego grona ludzi w Polsce zajmujących się tak oryginalną i nowatorską formą turntablismu jaka jest scratch music. Jego styl charakteryzuje wyraziste i melodyjne flow, którym potrafi wkomponować się w różne style muzyczne. Skreczując wykorzystuje m.in. dźwięki instrumentów, linii basowych, syntezatorów i sampli perkusyjnych.

Komponuje również utwory oparte tylko na wyskreczowanych dźwiękach. Na swoim koncie ma m.in. tytul v-ce mistrza Polski IDA 2007 w kategorii show, mistrzostwo w zawodach Vestax Skrecz.com Battle 2008 kategoria show oraz występy na jednej scenie z polskimi muzykami takimi jak: Michał Urbaniak czy Zbigniew Łowżył.

myspace.com

______________________________________________________________________________________

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s